Ciemna podłoga

Zdecydowanie jest to wybór dla odważnych oraz tych, którzy wiedzą, czego chcą. Podobnie jak w przypadku bieli, ciemne panele stoją do nich w opozycji, ale reprezentują osoby zdecydowane i posiadające wyczucie smaku oraz stylu. Pasują do klimatycznych wnętrz, do określonych mebli i specjalnego wykończenia. Dobrze sprawdzą się w dużych przestrzeniach, w otoczeniu skór i naturalnych dodatków. Na pewno w obecności jasnych ścian w ramach kontrastu. Ciemna podłoga laminowana to strzał w dziesiątkę, jeżeli komuś zależy na gustownym salonie, jednakże należy uważać przy strojeniu wnętrza, aby uniknąć przesady. Z drugiej strony – idealnie przemyślana aranżacja wygląda bardzo elegancko, a nawet wytwornie. Podłoga w odcieniach orzechu czy nawet ciemniejsza doskonale pasuje jednocześnie do designerskich i “gabinetowych”, ale też nowoczesnych wnętrz.

Ciemne panele podłogowe

Podłoga w ciemnych odcieniach

Ciemne panele podłogowe, zarówno te jednolite, jak i te odwzorowujące drewno – mogą wydawać się w pierwszej chwili dość przytłaczające. Nic bardziej mylnego!

Podobnie jak jasne “drewniane” panele, tak i ciemne budują głębokie poczucie więzi z naturą. Dlatego też w tym otoczeniu dobrze spisują elementy zwierzęce, jak skóry czy ciemne, dębowe meble. Oczywiście, zawsze należy pamiętać o kontrastujących dodatkach, które dopełnią klimatu pokoju.
Podłogę, którą można zaliczać już do tych z serii ciemnych, sugerujemy raczej wybierać do dużych, przestronnych pomieszczeń. Należy pamiętać, że ciemna podłoga będzie zachowywać się zupełnie inaczej niż jasna. Należy upewnić się, że pokój będzie odpowiednio nasłoneczniony, a panele są ułożony w odpowiedni sposób (w tym wypadku wzdłuż dłuższego boku, aby optycznie wydłużyć pokój).
Podobnie ma się sprawa z wyborem długości i szerokości paneli. W przypadku wszystkich kolekcji MY FLOOR można zauważyć, że różnią się między sobą – poza odcieniem czy strukturą, także wymiarami. I tak, dłuższe panele również sprawią, że dane pomieszczenie będzie optycznie dłuższe.

Wszyscy wiemy, że wyrażenie “na salonach” nie wzięło się znikąd inąd, jak z pałaców – gdzie królowały ogromne przestrzenie i znaczne oświetlenie. O tym należy pamiętać przy ciemnej, pełnej charakteru podłodze.

Ciemna podłoga (poza jasnymi ścianami), bardzo dobrze współgra z wyłożonym cegłą kominkiem lub chociażby jedną stroną w całości odwzorowującą mur. Dotyczy to zarówno struktury, jak i koloru. Za tę niesamowicie dobraną parę odpowiadają również odpowiednie fugi czy łączenia między cegłami (oczywiście zamiast tego można też wykorzystać ściankę dekoracyjną o podobnym wzorze).
Nie jesteście fanami dywanów? A szkoda, bo do tego rozwiązania, jasne tkaniny na podłodze czy w formie zasłon na oknach, pasują idealnie, dlatego czym prędzej radzimy zmienić zdanie.
A wracając do natury… Pamiętajcie o roślinach, które również idealnie będą współgrać z ciemną podłogą. Piaskowe donice i piękna zieleń pięknie koegzystują w takich wnętrzach.
Ciemne panele laminowane, podobnie jak te jaśniejsze odwzorowujące drewno, polecamy prawdziwym miłośnikom natury. Gustowne wnętrza to takie, gdzie podłoga zwraca na siebie uwagę i oddaje charakter mieszkańców. Polecamy ciemne dekory od MY FLOOR, które przybliżą Wasze mieszkanie do natury i zagwarantują prawdziwą elegancję w miejskiej dżungli!