Panele imitujące drewno, jasne drewno, panele naturalne | MY FLOOR

Naturalna podłoga

Co powiecie na naturalne panele podłogowe czy też panele w kolorze naturalnym? Z czym Wam się kojarzą? No właśnie, z drewnem. I bardzo dobrze! Tym bardziej, że w MY FLOOR zależy nam na dokładnym odwzorowaniu struktury, zdjętej niczym jeden do jeden z prawdziwej podłogi drewnianej. Dodatkowo, specjalnie przygotowana faktura laminatu na panelach tym bardziej wzmacnia korzystne już wrażenia wizualne. Co więcej, ten do złudzenia przypominający naturalne drewno laminat gwarantuje dodatkową bliskość natury w naszym domu, nawet jeśli zrezygnujemy z tradycyjnego parkietu. Panele naturalne występują nie tylko w barwach zbliżonych do drewna, ale też posiadają fakturę, która doskonale imituje podłogi drewniane, co jest jedną z ich największych zalet. Naturalne drewno jest wykorzystywane w procesie produkcji paneli, jednak nie można powiedzieć, że są one w całości drewniane. Pozwala to jednak na ich łatwiejszą pielęgnację i korzystnie wpływa na cenę.

Naturalne panele podłogowe

Podłoga w odcieniach naturalnych

Panele podłogowe, które odwzorowują drewno, przede wszystkim budują głębokie poczucie więzi z naturą. Będą idealnie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Drewniane wzory dodadzą pomieszczeniom ciepła i naturalnego charakteru i to do tego stopnia, że z łatwością przeniesiemy się nawet z hałaśliwego miasta prosto w górską czy wiejską sielankę.
Jeżeli ani jasne panele ani ciemne panele Was nie przekonują, a szary jest dla Was zbyt delikatny, to warto skłonić się ku odcieniom drewna. Poza ciepłem, które takie naturalne panele podłogowe stwarzają, na pewno będą też rozwiązaniem niezwykle użytecznym. Tak jak biel i czerń są wybitne klasyczne, a szary jest półśrodkiem pomiędzy nimi, tak odwzorowujące drewno panele znajdują się na zupełnie innej skali. Dodadzą charakteru, a jednocześnie będą też uniwersalne. Któż z nas nie lubi chociażby mebli z sosny czy dębu? Co więcej, drewnopodobne panele dają możliwość szerszego wyboru – zarówno z tych jaśniejszych drzew, jak i tych o dużo ciemniejszym kolorze. Macie już wymarzone meble czy wizualizację pokoju? Śmiało można dobrać taką podłogę odwzorowującą drewno, która idealnie wpisze się w Wasze plany. Podobnie jak ich szare odpowiedniki, naturalne panele sprawdzą się w domach, w których są dzieci czy zwierzęta oraz podłoga jest mocno eksploatowana – salon czy korytarz to idealne miejsca na tego typu odcienie.
Dzięki strukturze i barwie ewentualne zabrudzenia czy sierść pozostaną praktycznie niewidoczne dla gości. Zatem nie tylko piękny wygląd i wykończenie, ale też uniwersalność, można zaliczyć do ich zalet.
Większość dekorów z kolekcji MY FLOOR – także w ramach naturalnych odcieni paneli podłogowych – posiada swoje odpowiedniki w formie listew przypodłogowych. Pozwalają one zatem na wybór kompletnego rozwiązania do Waszego domu, który będzie spójny z Wami i z naturą.
Podsumowując, odwzorowanie drewna na panelach laminowanych będzie idealnym rozwiązaniem dla miłośników natury. Będzie też wyborem klasycznym, choć nie tak harmonijnym jak w przypadku określenia się bieli czy czerni. Znaczącą przewagą dekorów z tej rodziny będzie jednak ich uniwersalność i użyteczność.
Dajcie znać, który dekor jest idealny dla Was. Czy widzieliście już te z kolekcji Cottage? Zarówno wzór, barwa, jak i przeznaczenie tej oraz pozostałych kolekcji na pewno przeniosą Was prosto do wymarzonego domu, w którym wszyscy żyją w zgodzie z naturą. Sprawdźcie koniecznie różne rodzaje struktur paneli MY FLOOR – każda z nich w inny sposób odwzorowuje drewno, a to trzeba poczuć!

Naturalna podłoga

Jednym z dominujących obecnie trendów wnętrzarskich jest powrót do natury. W dobie nieustannego zabiegania potrzebujemy bezpiecznej przystani, kojącej nerwy i pozwalającej na chwilę odpoczynku. Aby pomieszczenie uzyskało odpowiedni klimat, koniecznie należy zadbać o właściwy wzór na podłodze. Oczywiście naturalnym wyborem staje się wówczas drewniana podłoga, mająca jednocześnie ponadczasowy, zawsze modny charakter. Doskonałym rozwiązaniem łączącym w sobie szlachetną elegancję i walory praktyczne są nowoczesne panele laminowane z drewnianym dekorem MY FLOOR.
W przypadku wykańczania podłogi nie ma miejsca na kompromisy. Rozumiemy wyjątkowe znaczenie zarówno użyteczności wybranego rozwiązania, jak również jego estetyki. Dlatego w procesie produkcyjnym wykorzystujemy drewno obok innych materiałów wykończeniowych, by uzyskać jak najlepszy efekt pod każdym względem. Nasze drewniane panele idealnie odwzorowują fakturę i wygląd naturalnego materiału, nie będąc jednocześnie tak wymagające w codziennym użytkowaniu, jak naturalny, drewniany parkiet. Nowoczesne podłogi laminowane MY FLOOR sprawiają, że poczujesz bliskość natury w swoim domu. Zapoznaj się z szeroką ofertą wzorów drewnianych paneli podłogowych w różnorodnych odcieniach.

Podłoga w naturalnych kolorach

Drewniane podłogi to rozwiązanie budujące głębokie poczucie więzi z naturą. Zapewniają ukojenie i wyciszenie dzięki swojemu klasycznemu wyglądowi. Cechuje je także niezwykła uniwersalność. Doskonale sprawdzą się w każdej aranżacji. Nietrudno wyobrazić sobie drewniane panele podłogowe w tradycyjnym, bogato zdobionym otoczeniu, ale także w pomieszczeniu o bardziej minimalistycznym charakterze. W zależności od wybranego wzoru i dekoru mogą stanowić zarówno element ocieplający atmosferę danego wnętrza, jak też podkreślający jego surowość i nowoczesność.

Co więcej, klasyczne wzory oddające naturalne barwy drewna, umożliwiają zmianę charakteru pomieszczenia za pomocą wyłącznie mebli i dodatków, bez konieczności wymieniania podłogi.

Kolory My Floor

Paleta wzorów i odcieni drewnianych paneli podłogowych MY FLOOR jest bardzo bogata. Jaśniejsze kolory, nawet w odcieniach szarości, dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach wymagających optycznego rozjaśnienia i powiększenia. Jednocześnie będą dobrym wyborem w przypadku intensywnej eksploatacji posadzki lub posiadania domowego zwierzęcia, gdyż sierść i drobne zadrapania nie są na nich tak bardzo widoczne. Ciemniejsze odcienie warto natomiast wybrać w przypadku zdobionych, eleganckich aranżacji, a także wtedy, kiedy zależy nam na dodaniu przytulności i intymności do całego wnętrza.

Zalety paneli podłogowych

Warto wiedzieć, że decydując się na drewniane panele podłogowe, nie musimy iść na kompromisy. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, możemy uzyskać efekt pięknego, naturalnego wnętrza, ale także zapewnić sobie użyteczną i trwałą podłogę w różnych pomieszczeniach od salonu, przez sypialnię, po kuchnię. Drewno należy do tych materiałów wykończeniowych, które chociaż przyciągają wzrok, wymagają również specyficznej pielęgnacji. W przypadku paneli laminowanych imitujących naturalny wygląd drewna, dbanie o ich czystość i długowieczność nie nastręcza wielu trudności. Są praktyczne w codziennym użytkowaniu i odporne na ścieranie, mają podwyższoną odporność na wodę. Już sam fakt, że panele laminowane MY FLOOR są objęte aż 30-letnią gwarancją powinien uzmysłowić, z jak wysokiej jakości produktem mamy do czynienia.