Naturalna podłoga

Co powiecie na naturalne panele podłogowe czy też panele w kolorze naturalnym? Z czym Wam się kojarzą? No właśnie, z drewnem. I bardzo dobrze! Tym bardziej, że w MY FLOOR zależy nam na dokładnym odwzorowaniu struktury, zdjętej niczym jeden do jeden z prawdziwej podłogi drewnianej. Dodatkowo, specjalnie przygotowana faktura laminatu na panelach tym bardziej wzmacnia korzystne już wrażenia wizualne. Co więcej, ten do złudzenia przypominający naturalne drewno laminat gwarantuje dodatkową bliskość natury w naszym domu, nawet jeśli zrezygnujemy z tradycyjnego parkietu. Panele naturalne występują nie tylko w barwach zbliżonych do drewna, ale też posiadają fakturę, która doskonale imituje podłogi drewniane, co jest jedną z ich największych zalet. Naturalne drewno jest wykorzystywane w procesie produkcji paneli, jednak nie można powiedzieć, że są one w całości drewniane. Pozwala to jednak na ich łatwiejszą pielęgnację i korzystnie wpływa na cenę.

Naturalne panele podłogowe

Podłoga w odcieniach naturalnych

Panele podłogowe, które odwzorowują drewno, przede wszystkim budują głębokie poczucie więzi z naturą. Będą idealnie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Drewniane wzory dodadzą pomieszczeniom ciepła i naturalnego charakteru i to do tego stopnia, że z łatwością przeniesiemy się nawet z hałaśliwego miasta prosto w górską czy wiejską sielankę.
Jeżeli ani jasne ani ciemne podłogi Was nie przekonują, a szary jest dla Was zbyt delikatny, to warto skłonić się ku odcieniom drewna. Poza ciepłem, które takie naturalne panele podłogowe stwarzają, na pewno będą też rozwiązaniem niezwykle użytecznym. Tak jak biel i czerń są wybitne klasyczne, a szary jest półśrodkiem pomiędzy nimi, tak odwzorowujące drewno panele znajdują się na zupełnie innej skali. Dodadzą charakteru, a jednocześnie będą też uniwersalne. Któż z nas nie lubi chociażby mebli z sosny czy dębu?

Co więcej, drewnopodobne panele dają możliwość szerszego wyboru – zarówno z tych jaśniejszych drzew, jak i tych o dużo ciemniejszym kolorze. Macie już wymarzone meble czy wizualizację pokoju? Śmiało można dobrać taką podłogę odwzorowującą drewno, która idealnie wpisze się w Wasze plany.

Podobnie jak ich szare odpowiedniki, naturalne panele sprawdzą się w domach, w których są dzieci czy zwierzęta oraz podłoga jest mocno eksploatowana – salon czy korytarz to idealne miejsca na tego typu odcienie.

Dzięki strukturze i barwie ewentualne zabrudzenia czy sierść pozostaną praktycznie niewidoczne dla gości. Zatem nie tylko piękny wygląd i wykończenie, ale też uniwersalność, można zaliczyć do ich zalet.
Większość dekorów z kolekcji MY FLOOR – także w ramach naturalnych odcieni paneli podłogowych – posiada swoje odpowiedniki w formie listew przypodłogowych. Pozwalają one zatem na wybór kompletnego rozwiązania do Waszego domu, który będzie spójny z Wami i z naturą.
Podsumowując, odwzorowanie drewna na panelach laminowanych będzie idealnym rozwiązaniem dla miłośników natury. Będzie też wyborem klasycznym, choć nie tak harmonijnym jak w przypadku określenia się bieli czy czerni. Znaczącą przewagą dekorów z tej rodziny będzie jednak ich uniwersalność i użyteczność.
Dajcie znać, który dekor jest idealny dla Was. Czy widzieliście już te z kolekcji Cottage? Zarówno wzór, barwa, jak i przeznaczenie tej oraz pozostałych kolekcji na pewno przeniosą Was prosto do wymarzonego domu, w którym wszyscy żyją w zgodzie z naturą. Sprawdźcie koniecznie różne rodzaje struktur paneli MY FLOOR – każda z nich w inny sposób odwzorowuje drewno, a to trzeba poczuć!