Panele podłogowe do kuchni, podłogi | MY FLOOR

Podłogi do kuchni

Kiedy rozważamy panele podłogowe do kuchni, to musimy pamiętać o ich dodatkowym zabezpieczeniu. Jak najbardziej można położyć panele laminowane w tym miejscu, jednakże nie można zapomnieć o tym, że podłoga w kuchni często jest narażona na dodatkowe okoliczności, które raczej nie występują w salonie czy sypialni. Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłek, a także sprzątamy po nim. W związku z tym, czasem może nam coś na podłogę np. upaść czy też rozlać się podczas zmywania w pobliżu zlewu. Jeżeli zetrzemy zabrudzenie czy mniejszą kałużę od razu, to na naszych panelach na pewno nie będzie tego widać. Może się jednak zdarzyć jakaś awaria, np. zmywarki. Odpowiednio zabezpieczone panele podłogowe jak najbardziej powinny ją przetrwać. Jeżeli mimo wszystko nie jesteście do tego przekonani, to zawsze można wybrać do kuchni płytki. Wtedy jednak Wasza podłoga w kuchni będzie chłodna i wyraźnie inna od paneli w salonie.

Panele podłogowe do kuchni

Jakie panele do kuchni

Powyższe wzory zdecydowanie sprawią, że Wasza kuchnia będzie przytulna, a podłoga – ciepła. Kafle, nawet te do złudzenia przypominające panele laminowane czy podłogę drewnianą, nigdy nie oddadzą ich temperatury. Zatem jeżeli szukacie do kuchni ciepłej nawierzchni lub macie kuchnię połączoną z salonem i chcecie zachować jednolitą podłogę, to zdecydowanie rekomendujemy panele z poszczególnych kolekcji MY FLOOR. Podobnie jak w salonie, panele podłogowe w kuchni powinny mieć znaczną twardość czy też bardziej poprawnie – gęstość. Podłoga od MY FLOOR charakteryzuje się bardzo wysoką gęstością płyty HDF, przynajmniej 850kg/m3. To sprawia, że podłoga w kuchni będzie odporniejsza na odkształcenia, a także – razem z odpowiednim podkładem – będzie odpowiednio wygłuszać pomieszczenie.
Przed zakupem paneli laminowanych do kuchni, zawsze warto zapoznać się z ich pełną specyfikacją techniczną i atestami. Panele podłogowe MY FLOOR są wysoce odporne na plamy, światło i palność. Dzięki temu nie trzeba się obawiać o ich reakcję na ciepło, np. od piekarnika. Wracając do odpowiedniego zabezpieczenia paneli laminowanych, to niektóre firmy budowlane/wnętrzarskie oferują specjalne preparaty silikonowe czy gumowe uszczelki. Zabezpieczą one zwłaszcza łączenia między panelami podłogowymi czy przerwy dylatacyjne, które są najbardziej narażone na zmiany czy puchnięcie.
Podłoga laminowana w kuchni dodatkowo pozwoli na większą amortyzację, której brakuje np. kafelkom. Oznacza to, że w momencie, w którym np. upadnie nam coś szklanego na nasze panele podłogowe w kuchni, to nie powinno się rozbić. Co do płytek – takie prawdopodobieństwo jest już dużo mniejsze. W tym momencie widzimy już kilka przewag paneli podłogowych nad kafelkami w kuchni – ciepło plus dodatkowa amortyzacja, czego nie dadzą nam żadne płytki. Jeżeli rozważacie panele laminowane do kuchni, to warto zwrócić uwagę na ich strukturę i kolor. Z jednej strony – jasne panele podłogowe powiększą pomieszczenie i je rozświetlą optycznie. Z drugiej strony na jasnych panelach mogą być widoczne zabrudzenia, więc warto rozważyć takie, które imitują drewno. Z reguły tego typu panele podłogowe mają na sobie wzór ze słojami, których nieregularność będzie w stanie zamaskować ewentualne niedoskonałości.
Warto jednak dokładnie zweryfikować plusy i minusy poszczególnych struktur – zbyt duże wgłębienia mogą być trudniejsze w czyszczeniu. Niewątpliwie jednak dodają uroku, którego nie ma podłoga jednolita.

Panele laminowane – funkcjonalność i piękno

Wybór paneli podłogowych może wydawać się trudnym zadaniem. W naszej ofercie znajdziesz wiele podłóg, o różnych wzorach, kolorach i właściwościach. Z pewnością odkryjesz tutaj podłogi laminowane idealne dla Ciebie i Twojego domu.

Zalety jednolitej podłogi w kuchni

Położenie paneli w całym pomieszczeniu obejmującym, nie tylko kuchnię, ale i salon jest bardzo modne i ma wiele zalet. Dzięki temu przestrzeń staje się optycznie powiększona i nabiera nowoczesnego designu. Jest to szczególnie ważne w mniejszych mieszkaniach, gdzie chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń oraz stworzyć jak najlepsze warunki.

Uniwersalność — podłogi do wszystkich wnętrz

Panel podłogowy, w przeciwieństwie do parkietów drewnianych możemy zastosować w każdym pomieszczeniu zarówno w naszym domu, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Pamiętaj, że zależnie od przeznaczenia produktu powinniśmy wybrać odpowiednie parametry materiałów wykończeniowych.

Laminowane panele podłogowe – jak dobrać?

Klasa użyteczności to parametry określające zastosowanie podłogi. Składają się zawsze z dwóch cyfr (od 2 do 3). Pierwsza cyfra określa przeznaczenie, 2 – do domów mieszkalnych, 3 – do budynków publicznych. Druga cyfra dotyczy natężenia ruchu, 1 – najniższe, 2 – średnie i 3 – do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Jeśli posiadasz ogrzewanie podłogowe, powinieneś to uwzględnić przy zakupie. Najcięższym zadaniem będzie wybranie jednego wzoru spośród licznych opcji w naszym sklepie. Panele podłogowe ciemne najlepiej sprawdzą się w dużych przestrzeniach, jasne odcienie optycznie powiększą pomieszczenie.

Panele podłogowe do kuchni

Do kuchni oferujemy panele wykonane z płyty nośnej HDF, która dzięki swym właściwościom i dużej gęstości 850kg/m3 zabezpieczają drewno, minimalizując wchłanianie wilgoci oraz odkształcanie się.

Panele laminowane w kuchni nie nastręczają wielu problemów z użytkowaniem, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności przy codziennej pracy w kuchni i wycierać podłogę, gdy przypadkiem coś się na nią wyleje. W naszych panelach laminowanych zastosowano specjalne technologie, dzięki którym mogą być z powodzeniem położone w różnych pomieszczeniach narażonych na wilgoć.

Kuchenne panele podłogowe – nasze kolekcje dla domu z Twoich marzeń

 • Lodge— Jasne panele przywodzące na myśl styl nadmorskiego domu. Doskonałe dla wszystkich ceniących klasykę.
 • Cottage — podłogi, które łączą nowoczesność z przytulnością. Dostępne w odcieniach bieli, szarości, beżów i brązów.
 • Chalet — wzory dębu i mahoniu, dla fanów rustykalnego stylu.
 • Villa — nasz dekor roku. Szczególnie doceniany przez klientów stawiających na klasykę i elegancję.
 • Residence — panele w miejskim stylu o największej długości.
 • Castle — nawiązuje do epoki wilhelmińskiej, ułożone w jodełkę tworzą niesamowicie eleganckie wrażenie.

Dlaczego warto wybrać nasze podłogi?

Podłoga laminowana posiada szereg zalet, najważniejsze z nich to:

 • wysoka trwałość na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia,
 • niska ścieralność,
 • 30 lat gwarancji,
 • różnorodność wzorów i kolorów,
 • kompatybilność z ogrzewaniem podłogowym,
 • łatwość montażu paneli,
 • liczne klasy użyteczności.