Podłogi do sypialni

Każdemu z nas zależy na tym, aby sypialnia była jak najbardziej przytulna. Jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ spędzamy tam stosunkowo dużo czasu i warto, abyśmy czuli się w niej komfortowo. Nie ma lepszego pomieszczenia, w którym warto ułożyć panele podłogowe. I tutaj, na pewno można rozważyć naprawdę szeroki wybór – zarówno pod kątem ich odcieni, jak i struktur. Tak naprawdę, wszystko zależy od wielkości i oświetlenia pomieszczenia. Mniejsza sypialnia pewnie zawęzi nam wybór do jasnych paneli jednolitych lub jasnych paneli odwzorowujących drewno, np. sosnowych. Jednak w większej i dobrze oświetlonej sypialni położone panele laminowane będą mogły mieć także i ciemny kolor, np. dębowy (warto wtedy odpowiednio dopasować do nich styl mebli). Podłoga w sypialni – z racji, że jest mniej uczęszczana i mniej narażona na zabrudzenia – może mieć bogato zdobioną strukturę, dzięki czemu będzie mieć bardziej naturalny wygląd.

Panele podłogowe do sypialni

Jakie panele do sypialni

Panele podłogowe do sypialni to przede wszystkim dobry wybór pod kątem szybkiego i łatwego montażu, o którym więcej przeczytacie tutaj. Jeżeli jesteście zmęczeni długotrwałym remontem to na pewno będzie to najszybsza podłoga w sypialni z możliwych, a przy tym często naprawdę piękna. Po odpowiednim zaaklimatyzowaniu się paneli przed położeniem (minimum 24 godziny), można je od razu zacząć montować. I to na każdego rodzaju podłożu, co nie zawsze jest możliwe z innymi materiałami, np. deskami drewnianymi.
Do tego, panele podłogowe w sypialni można układać w najróżniejszy sposób. Najczęstszym jest ten, gdzie panele są układane wzdłuż dłuższego boku pomieszczenia. Jednakże, w korzystnych warunkach można pozwolić sobie na ułożenie skośne czy w przysłowiową “jodełkę”, co na pewno urozmaici wzór i nada też nietypowego charakteru naszej podłodze w sypialni.Panele w sypialni będą dość trwałym rozwiązaniem, zwłaszcza te o bardzo wysokiej klasie ścieralności, jak podłogi MY FLOOR. Nasze panele laminowane posiadają oznaczenie AC5, czyli jedną z najwyższych odporności na ścieranie na rynku. Producenci często wspominają o tym, że do sypialni wystarczy klasa AC2. Jeżeli jednak chcecie się cieszyć długotrwałym pięknem Waszej podłogi w sypialni, to warto zainwestować w rozwiązanie lepszej jakości (w warunkach domowych na nasze panele dajemy 30 lat gwarancji).

Panele laminowane w sypialni mogą mieć najróżniejszy odcień i struktury. Wszystko tak naprawdę zależy od efektu, jaki chcecie uzyskać. Jeżeli chcecie optycznie powiększyć pomieszczenie, warto wybrać jasne panele. Dodadzą one jasności i przestrzeni w pokoju.
Jeżeli Wasza podłoga w sypialni ma być jak najbardziej naturalna, to warto wybrać wzór drewnopodobny (i tu w zależności od stylu i wielkości, o odpowiedniej barwie). Panele, które odwzorowują drewno, będąc naturalną klasyką, sprawią że sypialnia będzie wyjątkowo przytulna.Dodatkowo, panele podłogowe o bogatych zdobieniach i głębokich żłobieniach będą wyjątkowo przyjemne dla bosych stóp. Idealnie też sprawdzą się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz, dzięki swoim prostym wykończeniu.

Wytrzymałe, piękne i praktyczne – właśnie takie są panele podłogowe do sypialni od MY FLOOR. Czy potrzeba Wam czegoś więcej?