Szara podłoga

W większości nowoczesnych mieszkań, poza bielą, obecnie niewątpliwie królują odcienie szarości. Szare ściany, szare wykończenia, czy szara sofa w salonie (a do tego kolorowe dodatki) pozwalają stworzyć wyjątkowy klimat w każdym pomieszczeniu. I to nie tylko w takim, w którym mieszkają minimaliści. Co by się stało, gdyby ściany pozostały białe, a szara była na przykład podłoga? Co do ścian, to tutaj na pewno można się zgodzić – te jasne dużo łatwiej odświeżyć i przemalować (a w każdym domu znajdzie się ktoś, kto chciałby się wykazać i zrobić to na własną rękę ;). Białe ściany i biała podłoga byłyby pewnie przesadą w jednym pomieszczeniu, dlatego zachęcamy, aby zwrócić uwagę na nieco ciemniejsze, lecz wciąż jasne dekory z naszej oferty w odcieniach szarości. Szare panele to na pewno coś, co pozwoli zachować lepszy kontrast i ułatwi pielęgnację podłogi, a wciąż będzie zachwycać Waszych gości swoją elegancją.

Szare panele podłogowe

Podłoga w odcieniach szarości

Szare panele, podobnie jak białe, idealnie łączą się nowoczesnymi wnętrzami. Zarówno do tych wzorowanych na lofty odnowionych kamienic, jak i zupełnie nowego budownictwa. Szarości wciąż należą do jasnych odcieni, zatem – podobnie jak białe podłogi – na pewno rozjaśnią nawet te mniejsze pomieszczenia w domu.
Co więcej, MY FLOOR ma w swoim portfolio szare dekory w praktycznie każdej kolekcji. Oznacza to, że możecie przebierać nie tylko w idealnych dla Was wzorach, ale też w ramach najróżniejszych wymiarów poszczególnych paneli. Dzięki czemu będziecie mogli je podwójnie dostosować do domu Waszych marzeń – do stylu, ale też do kształtu pomieszczeń. Tutaj warto zapamiętać, że te bardziej podłużne i węższe panele podłogowe optycznie wydłużą pokój (jeżeli to jest efekt, który chcecie otrzymać, to koniecznie zapoznajcie się z kolekcją Residence).

Szare podłogi łączą w sobie jednocześnie zalety jasnych i ciemnych podłóg, dlatego będą idealnym wyborem dla tych niezdecydowanych. Z jednej strony są nieco ciemniejsze od białych odpowiedników, więc powinny być łatwiejsze w pielęgnacji. Z drugiej strony, są jaśniejsze od drewnopodobnych (naturalnych) czy ciemnych odcieni, zatem wciąż będą dodawać optycznie przestrzeni w mniejszych pokojach.

Dodatkowo, warto wspomnieć, że do szarych paneli laminowanych będą pasować zarówno listwy przypodłogowe w identycznych dekorach jak panele, jak i te klasyczne, białe. To pierwsze połączenie pozwoli na zachowanie spójności z wybraną podłogą i kontrastem ze ścianą jednocześnie, a to drugie – na ukazanie dodatkowego kontrastu między płaską a boczną powierzchnią przy gładkim przejściu z listwy na ścianę. W przypadku białych podłóg wybór z reguły jest tylko jeden – listwy białe.
Podłoga w odcieniach szarości sprawdzi się lepiej niż jasna czy ciemna podłoga w przypadku aktywnego trybu życia oraz będzie dobrym wyborem dla rodziców i posiadaczy zwierząt. Szara barwa jest dużo bardziej neutralna, co sprawia, że ewentualne zmiany czy zabrudzenia są łatwe do zamaskowania. Szara podłoga jest też wysoce uniwersalna. Jeżeli nie jesteście przekonani do bieli lub taka klasyka Was przeraża i budzi skojarzenia z gabinetem lekarskim, to warto rozważyć wybór szarych paneli.
Podsumowując, szara podłoga, która dzięki swoim zaletom jest przysłowiowym złotym środkiem pomiędzy jasnymi i ciemnymi panelami, będzie idealna zarówno do salonu, jadalni, przedpokoju, kuchni, garderoby, jak i sypialni. Wciąż będzie nadawać pomieszczeniom lekkości i harmonii, a będzie miłą odmianą od wszechobecnej w mieszkaniach bieli.