Panele podłogowe do salonu, podłogi | MY FLOOR

Podłogi do salonu

Jeżeli łazienka i kuchnia są już wykończone, to można się spokojnie zabrać ze remont w pozostałych pokojach! Macie duży czy mniejszy salon? A może macie salon z aneksem i chcecie mieć wszędzie jednolite podłogi laminowane? Zdecydowaliście się już na dekor/kolor, ale nie wiecie, jakie parametry powinny mieć panele laminowane, aby Wasz największy pokój był jak najpiękniejszy, a sama podłoga w salonie służyła Wam przez lata? Mamy sposób, aby Wasze panele podłogowe pięknie prezentowały się w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w tym najbardziej reprezentacyjnym. Mówi się, że panele podłogowe do salonu powinny mieć klasę ścieralności przynajmniej na poziomie AC2. Jednakże, warto zainwestować od razu w wyższą wartość, zwłaszcza, że podłoga w salonie jest dość często użytkowana, a ma wystarczyć na lata. Oznaczenie AC o konkretnej wartości gwarantuje, że panele przy średnim czy wysokim natężeniu ruchu będą odporne na ścieranie.

Panele podłogowe do salonu

Jakie panele do salonu

I tak, podłogi do salonu powinny być przede wszystkim właśnie odporne na ścieranie. Wiemy, że jest to najbardziej uczęszczane pomieszczenie w domu. Specjalnie z myślą o tym, wszystkie panele laminowane MY FLOOR posiadają klasę ścieralności AC5 (która jest obecnie najwyższą dostępną; co prawda wspomina się również o klasie AC6, jednak z reguły nie jest ona zatwierdzana czy potwierdzona przez odpowiednie podmioty odpowiedzialne za znakowanie produktów). Oznacza to, że nasze panele podłogowe są bardzo wysokiej jakości i sprawdzą się w każdej sytuacji. Nawet, jeżeli mamy salon, który jest połączony z kuchnią czy z aneksem kuchennym, to panele podłogowe również zdadzą egzamin. Panele MY FLOOR mają odpowiednią twardość (gęstość), która jest niezbędna w części kuchennej. Pamiętajmy, że żadne panele, nawet te o podwyższonnej woodoodporności, nie są odpowiednie do miejsc mokrych, czy wilgotnych, dlatego nie nadają się do łazienki. Jednakże, jak najbardziej można je zastosować w kuchni czy częściach kuchennych przy kranie. Niezbędne jest wtedy odpowiednie ich przygotowanie i zabezpieczenie, o czym więcej przeczytacie w sekcji: panele do kuchni.

Poza kwestiami technicznymi, na pewno warto zwrócić uwagę na odcień paneli podłogowych i ich strukturę. Zakładając, że salon jest miejscem, w którym wiele się dzieje, to warto dokładnie przemyśleć kwestię podłogi, którą w nim położymy. Z jednej strony – jasne panele laminowane rozświetlą pomieszczenie i sprawią, że będzie wydawało się większe. Z drugiej strony, warto pomyśleć o panelach podłogowych odwzorowujących drewno, np. o barwie sosnowej, świerkowej czy modrzewiu. Panele podłogowe do salonu, które będą w kolorze drewna, na pewno będą zawierać w większości również ciekawy wzór wraz ze słojami, które pomogą zamaskować ewentualne niedoskonałości.W MY FLOOR w ramach każdej kolekcji oferujemy kilka rodzajów powierzchni i struktur, posiadających charakterystyczne rowki (wgłębienia), które do złudzenia będą oddawać wrażenie naturalnego drewna. Dzięki temu są nie tylko piękne, ale i użyteczne, w każdym salonie i kuchni.

Panele w salonie – co powinieneś wiedzieć

Salon jest jednym z domowych pomieszczeń, które jest użytkowane najczęściej. Siłą rzeczy wybieramy do niego meble i dodatki, które są nie tylko funkcjonalne, ale również służą na lata. Jednym z elementów, na które zwracamy uwagę podczas aranżacji salonu, jest podłoga, która powinna nie tylko dobrze się prezentować, ale mieć również odpowiednią jakość wykonania.

Panele podłogowe – rodzaje

Panele podłogowe różnią się od siebie poprzez materiał, z którego zostały wykonane. Dzięki temu każdy z rodzaj ma specyficzne dla siebie właściwości. Wśród rodzajów wyróżnić można:

  • panele laminowane – złożone z warstwy laminatu lub wzmocnionego papieru oraz płyty HDF
  • panele drewniane – wykonane z różnych gatunków drewna
  • panele winylowe – inaczej nazywane rigid lub SPC. Zbudowane są z ceramicznego rdzenia, na który składa się mieszanka naturalnych minerałów skalnych (około 75%) oraz trwałych polimerów

Panele laminowane – charakterystyka

Panele laminowane są to niezwykle trwałe, eleganckie i atrakcyjne cenowo podłogi. Jedną z większych ich zalet jest praktyczność w codziennym użytkowaniu. Są wyjątkowo odporne na ścieranie i różne wgniecenia, choć oczywiście lepiej nie wystawiać ich na próbę i pod meble zawsze stosować filcowe podkładki.

Kolejną zaletą jest wygodna i łatwa pielęgnacja – w przeciwieństwie do podłogi drewnianej, paneli nie trzeba woskować, ani froterować. Należy je myć z użyciem niewielkiej ilości wody i detergentu do paneli.

Jakie panele wybrać do salonu

Salon, jako reprezentacyjna część naszego domu zasługuje na najlepsze elementy wyposażenia. Z pewnością wybór podłogi jest jednym z decydujących decyzji o charakterze wnętrza. Podłogi laminowane występują w wielu dekorach i wzorach, które z powodzeniem imitują naturalną podłogę. W naszej ofercie znajdziesz bardzo modny wzór, w tak zwaną jodełkę z kolekcji Castle, a jeśli jesteś wielbicielem bardziej rustykalnego czy też skandynawskiego stylu, z pewnością przypadną Ci do gustu laminaty z kolekcji Cottage.

Jak wybrać kolor paneli do salonu? Jeszcze nie tak dawno królowały przede wszystkim ciepłe, naturalne odcienie drewna. Aktualnie wraz z pojawieniem się na rynku nowych rozwiązań i inspiracji aranżacyjnych nie boimy się używać chłodniejszych i jaśniejszych odcieni, takich jak szarości i beże. To, jak Twój salon będzie się prezentował ostatecznie zależy również od koloru ścian i mebli. Warto zwrócić uwagę na wielkość naszego salonu, ponieważ jasne kolory optycznie go powiększą, natomiast ciemne mogą go zmniejszyć. Pamiętaj jednak, że wybierając białą czy też szarą podłogę w salonie powinieneś się liczyć z jej częstszym sprzątaniem.