Podłogi do salonu

Jeżeli łazienka i kuchnia są już wykończone, to można się spokojnie zabrać ze remont w pozostałych pokojach! Macie duży czy mniejszy salon? A może macie salon z aneksem i chcecie mieć wszędzie jednolite podłogi laminowane? Zdecydowaliście się już na dekor/kolor, ale nie wiecie, jakie parametry powinny mieć panele laminowane, aby Wasz największy pokój był jak najpiękniejszy, a sama podłoga w salonie służyła Wam przez lata? Mamy sposób, aby Wasze panele podłogowe pięknie prezentowały się w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w tym najbardziej reprezentacyjnym. Mówi się, że panele podłogowe do salonu powinny mieć klasę ścieralności przynajmniej na poziomie AC2. Jednakże, warto zainwestować od razu w wyższą wartość, zwłaszcza, że podłoga w salonie jest dość często użytkowana, a ma wystarczyć na lata. Oznaczenie AC o konkretnej wartości gwarantuje, że panele przy średnim czy wysokim natężeniu ruchu będą odporne na ścieranie.

Panele podłogowe do salonu

Jakie panele do salonu

I tak, podłogi do salonu powinny być przede wszystkim właśnie odporne na ścieranie. Wiemy, że jest to najbardziej uczęszczane pomieszczenie w domu. Specjalnie z myślą o tym, wszystkie panele laminowane MY FLOOR posiadają klasę ścieralności AC5 (która jest obecnie najwyższą dostępną; co prawda wspomina się również o klasie AC6, jednak z reguły nie jest ona zatwierdzana czy potwierdzona przez odpowiednie podmioty odpowiedzialne za znakowanie produktów). Oznacza to, że nasze panele podłogowe są bardzo wysokiej jakości i sprawdzą się w każdej sytuacji.Nawet, jeżeli mamy salon, który jest połączony z kuchnią czy z aneksem kuchennym, to panele podłogowe również zdadzą egzamin. Panele MY FLOOR mają odpowiednią twardość (gęstość), która jest niezbędna w części kuchennej. Pamiętajmy, że żadne panele, nawet te o podwyższonnej woodoodporności, nie są odpowiednie do miejsc mokrych, czy wilgotnych, dlatego nie nadają się do łazienki. Jednakże, jak najbardziej można je zastosować w kuchni czy częściach kuchennych przy kranie. Niezbędne jest wtedy odpowiednie ich przygotowanie i zabezpieczenie, o czym więcej przeczytacie w sekcji: panele do kuchni.

Poza kwestiami technicznymi, na pewno warto zwrócić uwagę na odcień paneli podłogowych i ich strukturę. Zakładając, że salon jest miejscem, w którym wiele się dzieje, to warto dokładnie przemyśleć kwestię podłogi, którą w nim położymy. Z jednej strony – jasne panele laminowane rozświetlą pomieszczenie i sprawią, że będzie wydawało się większe. Z drugiej strony, warto pomyśleć o panelach podłogowych odwzorowujących drewno, np. o barwie sosnowej, świerkowej czy modrzewiu. Panele podłogowe do salonu, które będą w kolorze drewna, na pewno będą zawierać w większości również ciekawy wzór wraz ze słojami, które pomogą zamaskować ewentualne niedoskonałości.W MY FLOOR w ramach każdej kolekcji oferujemy kilka rodzajów powierzchni i struktur, posiadających charakterystyczne rowki (wgłębienia), które do złudzenia będą oddawać wrażenie naturalnego drewna. Dzięki temu są nie tylko piękne, ale i użyteczne, w każdym salonie i kuchni.